zabarwienie

Wpis

wtorek, 17 stycznia 2017

Wiara, nadzieja i… Duda

Z mądrością p. Prezydenta jest tak, jak z dudkiem –„każdy dudek chwali swój czubek”. Z czym istotnie wiąże się likwidacja gimnazjów w myśl ustawy podpisanej przez Prezydenta?

Według reformy biologia oraz geografia mają być obowiązkowymi przedmiotami od klasy 5. Powoduje to lukę w nauczaniu dzieci, ponieważ dzieci będące obecnie w klasie 5 nie będą wyedukowane w zakresie tych przedmiotów.  Dzieci, które chodzą do klas szóstych tracą jeden rok nauki, dzieci z klas piątych tracą dwa lata – bo będą iść starym programem – dlaczego?  Ministerstwo Edukacji nie zdąży stworzyć nowego programu i nowych podręczników. Absurdem staje się fakt, że koordynatorami do pisania podręczników  do ważnych przedmiotów nauczania wybrane zostały osoby jedynie z tytułem magistra: fizyka – mgr Dariusz Bossowski , biologia – mgr Izabela Zientara, chemia – mgr Witold Anusiak  (bez doświadczenia naukowego, które wiąże się z umiejętnością pisania artykułów i książek),a do lżejszych przedmiotów wybrano naukowców: wychowanie fizyczne – dr hab. Marta Wieczorek, plastyka i historia sztuki – dr Beata Gwóźdź-Lewińska*.  To podejście pogrąży polską edukację, podobnie jak dawny pomysł z usunięciem matematyki z matury. 

Uważam, że nie jest za późno, aby zmienić  koordynujących  nauką  naszych dzieci.  Czy osoby z tytułem mgr mają aż tak ogromną wiedzę, że potrafią pisać naprawdę mądre podręczniki? Wątpię! Pani  minister Zalewska musi  zmienić  swoich „znajomych” dla dobra  naszych dzieci.

 

* https://men.gov.pl/strony/prowadzacy-prace-zespolow-podstaw-programowych.html 

(dostęp dn. 17.01.2017)

https://paidalogos.wordpress.com/PaidaLogos

 Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
vomitus
Czas publikacji:
wtorek, 17 stycznia 2017 23:10

Polecane wpisy